🔹 مجموعه مرویش شما را به خرید بهترین انواع محصولات دریایی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که محصولات دریایی خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
  • 11 + 4 =
, , , , , , ,

تجارت و صادرات بهترین نوع ماهی متوتا صادراتی

معرفی بهترین نوع ماهی متوتا صادراتی

همان طور که از نام ماهی متوتا پیداست، این ماهی از خانواده متو ماهیان می باشد که به معنی ماهی ریز جثه است. نام لاتین ماهی متوتا، انچوی (Anchovy) است که در کشور های زیادی صید می شود و در ایران، یکی از معروف ماهیان است که در آب های خلیج فارس زیست میکند. این ماهی در مناطق جنوبی کشور مخصوصا در آبهای بوشهر، هرمزگان، بندر لنکه و در جزایر قشم به وفور صید می گردد. روش صید ماهی متوتا با دیگر ماهی ها متفاوت می باشد و با توجه به اینکه حرکت این ماهی به صورت دسته جمعی می باشد، صید این ماهی به صورت گله ای انجام میشود و از تور های مخصوصی جهت صید آن استفاده می گردد.
اگر چه این ماهی از نظر اندازه ریز جثه می باشد ولی، طعم بسیار لذیذی دارد و از ارزش غذایی و امگا ۳ بسیار مغذی و فوق العاده ای می باشد. رنگ ماهی متوتا در زمان صید به رنگ نقره ای و ترکیبی از طیف آبی رنگ بوده که بسیار زیبا به نظر می رسد. بدن ماهی بسیار شفاف است، به طوری که استخوان ظریف این ماهی کاملا مشخص می باشد و از نظر اندازه طولی به طور متوسط بین ۳ تا ۹ سانتیمتر می باشد.
این ماهی مصارف گوناگونی دارد و با توجه به مصرف خاص آن به شیوه های متفاوتی فرآوری می گردد. علاوه بر مصرف داخلی ماهی متوتا در ایران، به دیگر کشور های نیز صادر می گردد.
با توجه به کیفیت عالی ماهی متوتا در ایران و سفارش حجم بالای کشور های مختلف از این ماهی، ایران از صادر کنندگان فعال در این زمینه می باشد که در ادامه بحث در این مقاله به صورت مفصل به بحث تولید و صادرات این محصول و مزایای آن پرداخته می شود.

روش های تولید بهترین ماهی متوتا خشک

روش های تولید و مصرف ماهی متوتا در نواحی مختلف جهان بسیار متفاوت می باشد. بهمین خاطر این گونه ماهی به شیوه های گوناگون پس از صید فرآوری و تولید می گردد.
به طور کلی روش های فرآوری و بسته بندی این محصول به سه روش مختلف تقسیم می گردد:
– استفاده ماهی متوتا به صورت تازه
– تولید کنسرو ماهی
– استفاده به صورت خشک شده
در این مقاله به روش های تولید و مصرف ماهی متوتا خشک از صید تا برداشت پرداخته می شود. یکی از روش های رایج خشک کردن این ماهی به صورت سنتی می باشد که در معرض مستقیم نور خورشید و در هوای آزاد انجام میگیرد و تنها ماده نگهدارنده آن نمک طبیعی می باشد. به این صورت که ماهی متوتا پس از صید در ظرف های مخصوصی آغشته به نمک یا بدون نمک می گردد و در مکان های خاصی به صورت کاملا طبیعی در معرض نور خورشید خشک می گردد. ماهی متوتا بر روی تور های مخصوصی ریخته شده و پهن می گردد. این طور ها بسته به مکان خشک کردن، به دو صورت تور هوایی و تور زمینی می باشند. در مناطقی که زمین و محل خشک کردن ماهی به صورت سنگی است، یعنی زمین سفت و بدون خاک می باشد، از تور های زمینی استفاده می گردد. در مناطق دیگر، جهت خشک کردن ماهی متوتا، از تور های هوایی که به فاصله یک متری از سطح زمین با پایه های مخصوصی تنظیم و نگه داشته می شوند، استفاده می گردد. با توجه به دمای هوا، پس از ۲ الی ۳ روز که درجه خشکی و رطوبت آن به میزان قابل قبولی می رسد، ماهی متوتا خشک برداشت می گردد.
ماهی متوتا خشک شده در کیسه های مخصوص جمع آوری شده و سپس جهت بسته بندی، به انبار های مخصوص منتقل شده و در آنجا نگهداری می شود. دمای هوای انبار بسته به مدت زمان نگهداری ماهی متفاوت می باشد. در زمان هایی که ماهی متوتا فقط چند روز برای بسته بندی در انبار نگه داشته می شود، دمای اتاق در حدود ۱۸ الی ۲۰ درجه مناسب خواهد بود ولی، در صورتیکه نیاز است ماهی متوتا به مدت طولانی تری در انبار نگهداری گردد، می بایست در دمای پایین تر و در سردخانه نگهداری شود.
روش دیگر تولید ماهی متوتا خشک، مشابه تولید میگو خشک، به صورت صنعتی یا نیمه صنعتی می باشد که این ماهی ابتدا در آب جوش به مدت محدودی قرار داده شده و سپس همانند روش تولید سنتی بر روی تورهای زمینی یا هوایی، در معرض مستقیم نور خورشید و در هوای آزاد و یا در محیط انبار خشک می گردد.

صادرات بهترین نوع ماهی متوتا

از مزایای تولید ماهی متوتا خشک، علاوه بر مصرف این ماهی در کشور، صادرات این ماهی می باشد که حجم قابل توجهی از این ماهی به دیگر کشور ها صادر می گردد. از جمله کشور های وارد کننده این ماهی از ایران می توان به کشورهای سریلانکا، روسیه، ویتنام، هند، پاکستان، بنگلادش، امارات و قطر اشاره نمود.
همان طور که قبلا هم ذکر گردید، با توجه به روش های تولید و فرآوری ماهی متوتا، صادرات این محصول نیز به سه روش مختلف صورت می گیرد:
– صادرات ماهی متوتا به صورت خام و فریز شده
– صادرات کنسرو ماهی متوتا و ساردین
– صادرات ماهی متوتا خشک

تولید، بسته بندی و صادارت این ماهی به صورت خام و فریز شده و همچنین کنسرو ماهی متوتا و ساردین، شیوه های خاصی دارد که در مقالات بعدی به صورت مفصل به بررسی آن پرداخته می شود.
از شیوه های رایج تولید ماهی متوتا، فرآوری و بسته بندی این محصول به صورت خشک شده می باشد. بناربراین با توجه به حجم بالای تقاضای کشور های مختلف از ماهی متوتا خشک، عمده صادرات ماهی متوتا از ایران، به صورت خشک شده انجام میگردد.
ماهی متوتا خشک به دو صورت نمک دار و بودن نمک، تولید می گردد که به دو نوع درجه یک و درجه دو تقسیم میشود. تفاوت ماهی متوتا خشک درجه یک و درجه دو، در کیفیت ماهی و همچنین به مقدار نمک افزوده شده به ماهی می باشد. درصد نمک ماهی متوتا خشک درجه یک، ۲ درصد و برای ماهی متوتا خشک درجه دو، ۴ درصد می باشد.
ماهی متوتا خشک درجه یک مصرف انسانی دارد و بعلت ارزش غذایی بالای آن، اکثرا در تولید غذاهای دریایی در مدل های مختلف بکار گرفته می شود. نوع درجه دو ماهی متوتا خشک، برای مصارف غیر انسانی از جمله تولید پودر ماهی خشک که از مواد اولیه در تولید غذای ماهی و میگوی پرورشی می باشد و همچنین جهت تولید روغن ماهی، کود کشاورزی و نیز مصارف دارویی و صنعتی کاربرد گسترده ای دارد.

بهترین قیمت ماهی متوتا خشک صادراتی

مصرف غذایی دریایی در اکثر کشور های بسیار رایج بوده و بعلت قیمت قابل توجه این نوع از غذا ها، طرفداران خاص خود را دارد. ماهی متوتا خشک که در تولید اکثر غذاهای دریایی در مدل های مختلف کاربرد دارد نیز با توجه به ارزش غذایی منحصر بفرد آن، توجه مصرف کنندگان غذاهای دریایی بیشماری را در کشورهای مختلف به خود جلب کرده است.
قیمت ماهی متوتا خشک نسبت به دیگر محصولات دریایی بسیار مقرون به صرفه بوده و علاوه بر آن از ارزش غذایی فوق العاده ای برخوردار می باشد. این موضوع باعث شده که طرفداران غذاهای دریایی در نقاط مختلف دنیا از این محصول بهره مند شوند.
بنابراین با توجه به مزایای بی شمار ماهی متوتا خشک که در این مقاله بحث گردید، می توان به این نکته اشاره نمود که تولد داخلی و صادراتی این محصول به شیوه های مختلف قابل توجه بوده و برای صیادان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول، علاوه بر ایجاد شغل های مختلف برای فعالان این بازار ، سالانه از نظر ارزش ریالی، دلاری و سرمایه گذاری در جهت فرآوری آن به روش های سنتی و مدرن بسیار سودمند و رضایت بخش می باشد.
شرکت مرویش از جمله شرکت های فعال در زمینه تولید ماهی متوتا خشک به دو صورت درجه یک و درجه دو می باشد. این شرکت افتخار این را دارد که با بکارگیری پرسنلی با تجارب درخشان در تولید این محصول، بهترین کیفیت و بهترین قیمت رقابتی ممکن را در هر دو حالت تولید درجه یک و درجه دو در اختیار مشتریان عزیز و شرکت های درخواست دهنده این محصول قرار دهد.

با توجه به اینکه فعالیت در زمینه های تولید و صادرات آبزیان دریایی بسیار رقابتی بوده، قابل ذکر است که شرکت مرویش سالهاست که افتخار تجربه تولید و صادرات محصولاتی از جمله میگو خشک اجیلی درجه یک و ماهی متوتا خشک درجه یک و درجه دو برای مصارف شرکت های داخلی و صادرات به کشورهای مختلف را دارد.
از جمله وجه تمایز شرکت مرویش نسبت به دیگر شرکت های تولید کننده محصولات دریایی:
– کیفیت فوق العاده محصول بنا درخواست متقاضی
– جلب رضایت مشتریان و پایبندی به تعهدات
– پاسخگویی ۲۴ ساعته به تقاضای مشتریان
– مشاوره رایگان به متقاضیان داخلی و خارجی جهت انتخاب محصول مناسب و روش های حمل و نقل داخلی و بین المللی
– تحویل سفارش در کوتاهترین زمان ممکن
– بسته بندی با درجه کیفی و استاندارد های صادراتی
– ارسال و تحویل کالا به مقصد مورد نظر مشتری و یا مکان قابل دسترس بنا درخواست متقاضی
– محیا نمودن شرایط تحویل و حمل بار با توافق های قراردادی جهت مشتریان صادراتی به روش های مختلف از جمله تحویل و ترخیص کالا در گمرک مبدا، تحویل و ترخیص کالا در گمرک مقصد و
همچنین بیمه کالا بر اساس توافق مشتریان
– تهیه مدارک و مستندات صادراتی و حمل و نقل کالا
– محیا نمودن وسایل نقلیه مناسب حمل بار داخلی و کانتینر مناسب حمل بار صادراتی و بین المللی
– مهمتر از همه موارد فوق، علاوه بر انجام تعهدات در زمینه های کیفیت کالا، بسته بندی و سیستم های باربری داخلی و بین المللی، قیمت تمام شده محصول می باشد که با مناسب ترین
قیمت رقابتی در اختیار متقاضیان شرکت های داخل کشور و همچین مشتریان صادراتی قرار میگیرد.

 

🔹 مجموعه مرویش شما را به خرید بهترین انواع محصولات دریایی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که محصولات دریایی خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
  • 12 − 6 =